Zostań sponsorem

PROŚBA O SPONSORING.  DLACZEGO  WAM  SIĘ  OPŁACA  NAS WESPRZEĆ.

Szanowni Państwo,

Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą  o rozważenie  możliwości sponsorowania / przekazana dotacji na rzecz naszej Fundacji.

W przyszłym sezonie zamierzamy promować nasze zawodniczki na zawodach towarzyskich i regionalnych.  Jednak celem naszej działalności oprócz czynnego udziału w rywalizacji sportowej jest również rozwijanie sportowych pasji wśród najmłodszych dzieci i wychowywanie młodzieży w sportowym duchu.
Jednak każda działalność wiąże się z potrzebami finansowymi. Postawiliśmy przed sobą ambitne plany rozwoju, choć jesteśmy świadomi, że bez pomocy ludzi dobrej woli będą one trudne do zrealizowania.

Dlatego też zwracamy się przede wszystkim do firm i przedsiębiorstw, jak też do osób prywatnych z uprzejmą prośbą o wsparcie naszej działalności w postaci środków pieniężnych lub zakupu niezbędnego sprzętu.

Na co przeznaczamy dotacje, jakie planujemy inwestycje:
   – bieżące utrzymanie obiektu Ranczo Kołata (naprawy ogrodzenia, impregnacja, wykaszanie trawy),
   – budowę domku grilowego, w którym będą mogły odbywać się zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz integracje dla firm i imprezy okolicznościowe,
   – budowę placu zabaw dla dzieci,
   – zakup koszulek i upominków  okolicznościowych
   – zakup sprzętu jeździeckiego dla rokujących zawodniczek,
   – umożliwienie dzieciom z ubogich rodzin zaistnienie na arenie zawodów międzyregionalnych poprzez opłacenie kosztów wyjazdu na zawody i opłat startowych.
W zamian za wsparcie możemy zaproponować:
- certyfikat z podziękowaniem za przekazane wsparcie,
- wpis na naszą stronę internetową ( nazwisko / logo ) pod tytułem Partner/ przyjaciel Fundacji,
- polecanie usług Państwa firmy,
- podziękowania wygłaszane w trakcie organizowanych uroczystości (pikniki, festyny, zawody sportowe),
- ekspozycję logo firmy na czaprakach i derkach koni a także na przyczepie do transportu,
- ekspozycję logo firmy na koszulkach zawodników (przy pomocy w ich zakupie)
- udostępnienie infrastruktury obiektu ranczo do umieszczenia banerów reklamowych,
- informację spikera o sponsorach podczas zawodów,
- nazwanie koni startujących w zawodach imieniem firmy.
Jesteśmy otwarci na inne sposoby promocji.

Oświadczamy, iż  zgodnie z uchwałą Zarządu każdy sponsor, darczyńca ma prawo do uzyskania pełnej informacji na temat sposobu wykorzystania ofiarowanej pomocy.

Sponsoring pojmujemy jako obustronne zaufanie oraz jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje. Wierzymy, że sponsoring z Państwa strony będzie służyć promocji wizerunku firmy. Nam natomiast wszelka pomoc pozwoli na zrealizowanie ambitnych celów wynikających ze statutu a także działań sportowych, organizacyjnych i infrastrukturalnych.

Pragniemy także zwrócić uwagę, iż zapisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych umożliwiają odliczenie od podstawy opodatkowania darowizny przekazanej na rzecz Fundacji do wysokości 10%.

W przypadku osób fizycznych, darowiznę przekazaną na rzecz Fundacji można odliczyć w wysokości do 6% podstawy opodatkowania.

Aby darowizna mogła zostać odliczona od dochodu – musi być odpowiednio udokumentowana. Podatnicy korzystający z odliczenia tych darowizn są obowiązani wykazać w zeznaniu podatkowym kwotę przekazanej darowizny, kwotę dokonanego odliczenia oraz dane pozwalające na identyfikację obdarowanego, w szczególności jego nazwę i adres.
Wysokość wydatków poniesionych na powyższe cele ustala się na podstawie dokumentów stwierdzających ich poniesienie. Dokumentem tym jest w przypadku darowizny pieniężnej – dowód wpłaty na rachunek bankowy obdarowanego, a w przypadku darowizny innej niż pieniężna (np. zakupiony na rzecz Fundacji sprzęt) – dokument, z którego wynika wartość darowizny.
Wartości te ujmujemy w załączniku odliczeń (np. PIT/O cześć B) oraz w deklaracji podatkowej (np. PIT36).

Podstawa prawna:
Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych z dnia 15 lutego 1992r.
Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 26 lipca 1991r.

 

                                                                                Z wyrazami szacunku,

  Zarząd Fundacji       

.

 

KONTO FUNDACJI:

13 1090 1346 0000 0001 1930 5217

BANK ZACHODNI WBK S.A. 

2 ODDZIAŁ POZNAŃ

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>